Nejen milovníci vína
jsou u nás vítání!

Stáčená vína

Bílá vína

Müller Thurgau / SUCHÉ
Pinot Gris / SUCHÉ
Ryzlink vlašský / SUCHÉ
Veltlínské zelené/ SUCHÉ

Pinot Gris / POLOSUCHÉ
Ryzlink rýnský / POLOSUCHÉ
Sauvignon Blanc / POLOSUCHÉ
Sylvánské zelené / POLOSUCHÉ

Chardonnay / POLOSLADKÉ
Gewürz Traminer / POLOSLADKÉ
Irsai Oliver / POLOSLADKÉ
Pálava / POLOSLADKÉ

Růžová vína

Merlot rosé / POLOSUCHÉ
Merlot rosé / POLOSLADKÉ

Červená vína

Cabernet Sauvignon / SUCHÉ
Malbec / SUCHÉ
Merlot / SUCHÉ
Modrý Portugal / SUCHÉ
Zweigelt / SUCHÉ

Dornfelder / POLOSUCHÉ
Merlot / POLOSUCHÉ

Merlot / POLOSLADKÉ

Perlivá vína

Frizo Bianco / POLOSLADKÉ

Ostatní alkoholické nápoje

Rybízový mích. alk. nápoj / POLOSLADKÉ

Lahvová vína

Mikulovská vinařská podoblast

Vinařství Popela (Perná)

Vinařství založil v roce 1994 Stanislav Popela v jihomoravské obci Perná. Obhospodařují přes 24 hektarů vlastních vinic v katastru obcí Perná a Bavory v mikulovské vinařské podoblasti a snaží se intenzivně využívat tento jedinečný terroir. Stanislav Popela má vztah k vínu již od mládí, kdy pomáhal svým rodičům s jeho výrobou i ve vinohradě. Vinařství buduje společně s manželkou a dvěma syny. V roce 2001 postavili moderní technologický vinařský komplex, vedle kterého v roce 2019 vystavěli vinařský dům s degustačními prostory, prodejnou vín a ubytováním. Vyrábí odrůdová, jakostní, přívlastková a speciální vína typická pro mikulovskou vinařskou podoblast. Další část jejich produkce obsahují cuveé a frizzante vína. Zakládají si na svém původu, rodinné tradici, respektu k tradičním hodnotám a lokalitě.

Slovácká vinařská podoblast

B\V vinařství (Milotice)

Vinařství bylo založeno v září roku 2012. Cílem vinařství je produkce vysoce kvalitních, jednoodrůdových, přívlastkových vín z hroznů, které zrají ve vlastních vinicích o rozloze 57 ha ve Slovácké vinařské podoblasti. Vlajkovou lodí vinařství je „královská“ odrůda Ryzlink rýnský. Velký důraz kladou také na červené odrůdy. Sklepní hospodářství je situováno do historické budovy bývalé zámecké sýpky v Miloticích. Zde se nachází nejmodernější technologické vybavení pro zpracování hroznů a rmutu, následně pak samotného vína. Vína jsou vysoce oceňována na domácích i mezinárodních soutěžích vín.

Vinařství Rochůz (Mařatice)

Vinařství Rochůz je malé rodinné vinařství založené Radimem Hlaváčkem v roce 2015. Nachází se v Mařaticích, jež jsou součástí Uherského Hradiště. Svůj název vinařství získalo podle nedalekého stejnojmenného kopce s kaplí zasvěcenou Svatému Rochu, ten se rovněž stal patronem vinařství. V současné době vinařství hospodaří na zhruba 4 ha vlastních vinic v obcích Bzenec, Újezdec, Polešovice a Mařatice. Vinařství se specializuje na vína bílá, kterých produkuje 90 %, zbylých 10 % představuje růžové a červené víno. Produkce se nyní pohybuje okolo 20 tisíc lahví ročně. Vína jsou vyráběna moderní reduktivní cestou v nerezových tancích s řízením teploty kvašení a jsou lahvována do láhví se šroubovým závěrem. 

Rodinné vinařství Turzík (Mutěnice)

Rodinné vinařství ve kterém se prolíná práce i názory tří generací. Děda Ladislav postavil sklep v roce 1987, navázal syn Ladislav s manželkou a nyní se přidala vnoučata Simona a Robin. Vinařství s penzionem nadchne sklepem plným sudů – starých dubových i nových barrique. Všechny sudy jsou uzavřené vyřezávanými zátkami – práce řezbářů ze Strážnice a Berouna. Vinařství zpracovává hrozny výhradně z vlastních i pronajatých vinic, roční produkce je okolo osmi tisíc lahví. V nabídce mají na 21 odrůd přívlastkových i zemských vín vyráběných tradiční metodou, kterou ale také propojují s moderními technologickými postupy. Jedná se o přírodní lehká vína se svěží kyselinkou, která si zachovávají svůj původní odrůdový charakter. Mladá vína zrají v dřevěných sudech i nerezových nádobách.

Víno Hruška (Blatnička)

Rodinné vinařství Víno Hruška sídlí v malebné obci Blatnička, nacházející se v CHKO v podhůří Bílých Karpat. Obhospodařují 80 hektarů vinic. Historie vinařství sahá až do roku 1842. Cenné zkušenosti o výrobě vína a jeho pěstování si rodina předává již 8 generací. Enolog Ing. Petr Hruška vyrábí vína svěží, minerální, odrůdově čistá, bez použití aromatických kvasinek, v souladu s vlivem místního terroir. Motto vinařství zní: VÍNO HRUŠKA: „Víno, které chutná. Víno, které žijeme."

Velkopavlovická vinařská podoblast

Šlechtitelská stanice vinařská (Velké Pavlovice)

Šlechtitelská stanice vinařská Velké Pavlovice navázala na tradici „Zemské révové školy“ založené v roce 1901, k jejímuž odkazu se hrdě hlásí i dnes. Byla zde vyšlechtěna odrůda André a započaty práce na vyšlechtění odrůd Pálava, Aurelius a Agni. Cílená selekce z nejlepších klonů udržovacího šlechtění ve spojení s půdními a klimatickými podmínkami tzv. „terroir“, tvoří základ pro vypěstování výborné suroviny, převážně v nejvyšší jakosti, pro výrobu přívlastkových vín, která tvoří více než 90 % produkce. U vín je oceňován především jejich odrůdový charakter a čistota, umocněný vysokou přírodní vyzrálostí hroznů z přísně limitované sklizně. Společnost hospodaří na 50 ha vlastních vinic, na nichž má vysázeno více jak 20 odrůd révy vinné v mnoha klonech. Součástí vinařství je Vinařský penzion André s restaurací, rozsáhlý archiv vín a vinné sklepy s možností řízené degustace se sommeliérem. Vína jsou často oceňována na prestižních soutěžích vín, prezentují se na recepcích pořádaných u příležitosti státních návštěv a můžete se s nimi setkat v celé řadě vyhlášených gastronomických zařízení.

Znojemská vinařská podoblast

Adámkovo vinařství (Višňové)

Malé rodinné vinařství s vlastní vinicí, které bylo založeno v roce 1973 v městysu s vinařskou tradicí Višňové. Při výběru hroznů využívají nejen vlastní vinici, ale rovněž spolupracují s nejlepšími vinohradníky ze Znojemské podoblasti, kde klima dává vzniknout vínům s výrazným odrůdovým aroma. V sortimentu mají kolem 20 odrůd. Roční výrobní kapacita jejich sklepního hospodářství je 90 000 litrů. Adámkovo vinařství si „zahrálo“ ve filmu Bobule a nabízí ubytování ve stejnojmenném pensionu.

Víno Frlausovi (Šatov)

Toto rodinné vinařství (otec Pavel, synové Pavel, Marek a Michal) se nachází v pohraniční obci Šatov nedaleko Znojma. Pěstováním vinné révy a výrobou vína kráčí ve šlépějích rodinné tradice, která se začala rozvíjet příchodem jejich praotců na jižní Moravu po 2. světové válce. Láska k vínu se v této rodině nadále dědí z generace na generaci. Vína vyrábí metodou spontánního kvašení, díky kterému se poté vyznačují plnou chutí s dlouhým minerálním projevem a výraznějším odrůdovým charakterem. Hlavní myšlenka vinařství je naturalita a respekt k surovině s důrazem na terroir. Jejich předností je surovina z vlastních vinic, které mají na viniční trati Skalky – ideální poloha pro Ryzlinky rýnské a Veltlíny, kterým zdejší vápenité spraše dodávají kořenitost, až pepřnatost s minerální dochutí.

Vinařství Hanzel (Miroslav)

Vinařství Hanzel navazuje na dlouholetou tradici, díky níž do vín vkládají lásku a umění předávané z generaci na generaci. Domovem jejich přívlastkových vín jsou viniční tratě v okolí Miroslavi, jako například Weinperky nebo Volná pole. Na kvalitu hroznů kladou maximální důraz, proto používají nejmodernější technologie, které zaručují jejich šetrné zpracování. Stále ale vychází z tradičních postupů, které byly výchozí pro zpracování hroznů v minulosti. V roce 2014 se díky akvizici stalo Vinařství Hanzel součástí skupiny Lahofer.

Vinařství Lahofer (Dobšice)

Vinařství Lahofer sídlící v Dobšicích se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. Lahofer vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín), část produkce hroznů navíc prodává ostatním výrobcům vína. Je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice. Obhospodařují 430 ha vinic na kvalitních vinařských tratích, starají se také o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem sv. Mikuláše ve Znojmě. V roce 2020 vinařství otevřelo mezi Dobšicemi a Suchohrdly nové sídlo s návštěvnickým centrem.

Další sortiment

Sýry

Farma Tomšíčkovi

Z rodinné Farmy Tomšíčkovi z Neubuze máme v nabídce jogurty a kozí sýry různých druhů a variací (čerstvý i zrající Crottin, Valencey, Brie, Balkánský sýr). 

Easycheesy

Ručně vyráběné mini goudy, vakuově balené goudy, kozí sýry různých druhů a příchutí, holandské sýry Klaver Kaas a domácí gouda sušenky z opravdového sýru (příchutě sýrová klasika, kozí klasika, kozí itálie, pálivé). Sýry z Holandska, Francie, Itálie, Švýcarska, Španělska a Slovenska od Easycheesy.

Čokolády

Choco Bonté

Ručně vyráběné čokolády a pralinky prémiové kvality ze samého srdce Hané, z městaOlomouce.

© Copyright Mazaná vinotéka