Nejen milovníci vína
jsou u nás vítáni!

Stáčená vína

Bílá vína

Pinot Gris / POLOSUCHÉ
Pinot Gris / SUCHÉ
Sylvánské zelené / POLOSUCHÉ
Chardonnay / POLOSUCHÉ
Chardonnay / POLOSLADKÉ
Grüner Veltliner / SUCHÉ
Pálava / POLOSLADKÉ
Irsai Oliver / POLOSLADKÉ
Gewürztraminer / POLOSLADKÉ
Ryzlink rýnský / POLOSUCHÉ
Ryzlink vlašský / SUCHÉ

Červená vína

Frankovka / SUCHÉ
Svatovavřinecké / SUCHÉ

Merlot / SUCHÉ
Merlot / POLOSLADKÉ
Cabernet Sauvignon / SUCHÉ

Růžová vína

Merlot rosé / POLOSLADKÉ

Ostatní alkoholické nápoje

Rybízový mích. alk. nápoj / POLOSLADKÉ
Frizzante Veltlínské zelené, perlivé / POLOSLADKÉ

Lahvová vína

Vinařství Dvořáček

Malá rodinná firma z Mikulčič(otec Lubomír, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí. Lubomír Dvořáček se zabývá pěstováním vinné révy od roku 1986. Je členem Unie enologů ČR a spolu se synem jsou členy sdružení COLLEGIUM VINITORUM. Hospodaří na 3 hektarech vlastních vinic. Jejich snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.

Víno Frlausovi

Toto rodinné vinařství (otec Pavel, synové Pavel, Marek a Michal) se nacházi v pohraniční obci Šatov nedaleko Znojma. Pěstováním vinné révy a výrobou vína kráčí ve šlépějích rodinné tradice, která se začala rozvíjet příchodem jejich praotců na jižní Moravu po 2. světové válce. Láska k vínu se v této rodině nadále dědí z generace na generaci. Při výrobě vína využívají především metodu řízeného kvašení, tj. dnes již u mnoha vinařů osvědčený technologický postup výroby aromatických a v chuti harmonických vín.

Vinařství Hanzel

Vinařství Hanzel navazuje na dlouholetou tradici, díky níž do vín vkládají lásku a umění předávané z generaci na generaci. Domovem jejich přívlastkových vín jsou viniční tratě v okolí Miroslavi, jako například Weinperky nebo Volná pole. Na kvalitu hroznů kladou maximální důraz, proto používají nejmodernější technologie, které zaručují jejich šetrné zpracování. Stále ale vychází z tradičních postupů, které byly výchozí pro zpracování hroznů v minulosti. V roce 2014 se díky akvizici stalo Vinařství Hanzel součástí skupiny Lahofer.

Vinařství Lahofer

Vinařství Lahofer sídlící v Dobšicích se opírá o silnou vinařskou tradici na Znojemsku, rozvíjenou pomocí nejmodernějších vinařských postupů a technologií. Lahofer vyrábí veškerá vína všech hlavních středoevropských odrůd výhradně z hroznů z vlastních vinic (s výjimkou speciální řady francouzských vín), část produkce hroznů navíc prodává ostatním výrobcům vína. Je jedním z největších pěstitelů vinné révy v České republice

Vinařství Sedlák

Rod Sedláků hospodaří na vlastních vinicích už po čtyři generace. Jejich předkům vždy pomáhali v práci koně Miloš a Dobroš a sedlák s koněm se proto stal i jejich symbolem. Znamená pro ně poctivost v přístupu k vínům i lidem. Jejich vína jsou z odrůd typických pro oblast Velkých Bílovic a hroznů tamních vinic.

Vinařství Trávníček & Kořínek

Představuje vinařství, kde víno a jeho krása nejsou pouhou prací, ale především srdeční záležitostí všech pracovníků. Sídlí v Hnanicích u Znojma. Za každou lahví dobrého vína stojí léta zkušeností a hromada dřiny ve vinicích i ve sklepě. Snaží se využít unikátní podmínky pro révu vinnou v Podyjí. O vinice se starají šetrně, místo chemie je chrání příroda. Ve sklepě využívají jak moderní technologie, tak i klasické zrání v dřevěných sudech včetně barikových.

Rodinné vinařství Turzík

Pěstování vinné révy a následně i samotná výroba vína se v rodinném vinařství Turzík dědí již po několik generací. Není to jenom byznys, ale především koníček, kterému podřizují veškerý volný čas. To je také hlavní důvod, proč si zachovávají úctu k tradicím a lásku k vínu a přírodě. Stavbu rodinného sklípku započal Ladislav Turzík st. a postupně se buduje a rozšiřuje dodnes. 

Další sortiment

Krajči

Rodinná firma ze Slavičína zabývající se od roku 1995 produkcí tradičních brambůrků a slaných snacků. Je libo cyrilovy brambůrky, pekařské tyčinky, cibulové kroužky nebo suché plody (arašídy, kešu, pistácie, mandle), to vše k zakoupení v naší vinotéce.

Farma Tomšíčkovi

Malá rodinná farma hospodařící od roku 2003 na rozmezí Vizovických a Hostýnských vrchů ve vesnici Neubuz. Najdete u nich i malé stádo Anglonubijských koz. Z jejich mléka vyrábí výborné sýry, které je možné zakoupit sezónně v naší vinotéce. Nabízíme například Fresh Crottin (čerstvý kozí sýr výráběný v mnoha variacích, od čistého naturalu, přes pažitkový až po fíkový s medem), Crottin (francouzský zrající sýr výraznější chuti, zrající pod kůrkou tvořenou dvěmi symbiotickými plísněmi), Valencay (francouzský plísňový sýr tvarohové chuťi, svěží, s nádechem citrónu, povrch pak tvoří rostlinný popel prorostlý penicilínovou plísní) a další.

 
© Copyright Mazaná vinotéka